3mm Racing Academy

 

Doszkalanie motocyklowe 3MM Racing Academy - Profesjonalne szkolenie motocyklowe dla każdego.

Organizujemy kurs doszkalający dla motocyklistów, którzy chcą lepiej zrozumieć i nauczyć się w praktyce jak jeździć szybciej, bezpieczniej oraz jak wykorzystywać potencjał swojego motocykla w pełni.

Zostaliśmy "zainspirowani" kursami szkół jazdy na kat. A, na których uczy się jak zdać egzamin i nic poza tym. Co za tym idzie… uczą tam osoby, które w większości o nowoczesnych motocyklach nie wiedzą absolutnie nic. Nie dziwi to, ponieważ aby poznać motocykl i jego zachowania potrzeba wielu lat praktyki nie tylko na szosach, ale przede wszystkim na torze. My takie doświadczenie posiadamy i chcielibyśmy się nim z motocyklistami podzielić aby oni nie popełniali takich błędów, jakich wyeliminowanie zajęło nam wiele lat upadków oraz urazów.

Zakres szkolenia

Szkolenie w 3MM Racing Academy zostało opracowane na podstawie naszych doświadczeń nabytych w trakcie długoletniej przygody z motocyklami, zarówno na drogach jak i w trakcie rywalizacji na torze.

Szczegółowo przeanalizowaliśmy zachowanie kierowców oraz motocykli, aby przekazać wam obiektywne informacje, które mają zastosowanie w każdym przypadku, bez względu na Twój poziom zaawansowania i motocykl jakim jeździsz.

Posiadamy duże doświadczenie w szybkim wyłapywaniu słabszych i mocnych strony każdego kierowcy, dzięki czemu możemy skupić się na efektywnej, indywidualnej pracy nad poszczególnymi elementami i odnieść najlepsze efekty. Otrzymacie czytelne porady dotyczące aspektu, który jest w naszej ocenie najważniejszy dla Ciebie na danym etapie. Nie zarzucimy Cię zbyt wieloma informacjami jednocześnie. Wraz z poprawą zachowania i zaawansowania zmieniać się będzie informacja zwrotna i zakres, nad którym pracujesz.

W trakcie szkolenia dowiecie się jak porozumieć się ze swoim motocyklem i świadomie nim kierować.

Podstawowym założeniem jest czerpanie przyjemności z jazdy, a Wasze bezpieczeństwo ma wynikać ze swobody i powiększenia marginesu błędu poprzez podniesienie umiejętności.

Najważniejsze elementy omawiane na szkoleniu to:

  1. Prawidłowa pozycja na motocyklu, aby zapewnić sobie najlepszą nad nim kontrolę.
  2. Swoboda jazdy na motocyklu. Motocykl nie jest Twoim przeciwnikiem. Nauczymy Cię jak odczytywać sygnały motocykla i dostosować swoje reakcje.
  3. Kontrola gazu, płynność operowania i zrozumienie reakcji motocykla.
  4. Obserwacja otoczenia – zbieranie informacji pozwoli Ci lepiej odnaleźć odpowiednią linię i rozwiązanie.
  5. Linia w zakręcie, która jest kluczowa do jazdy w strefie komfortu. Pomożemy Ci dostrzec optymalny tor jazdy w zależności od warunków.
  6. Optymalne miejsca i moment dla kluczowych elementów kierowania – hamowania i wejścia w zakręt. Umiejętność spostrzegania i identyfikacji swoich pomyłek.
  7. Istotnym dla swobodnej jazdy dopasowanie pochylenia motocykla do prędkości w zakręcie. Błędy w tym zakresie bardzo niekorzystnie wpływają na zachowanie motocykla i ograniczają możliwości.
  8. Balans ciałem w trakcie jazdy pozwoli znacznie powiększyć potencjał Wasz i motocykla.
  9. Konsekwencja działania, płynność jazdy – korekty pochylenia, linii i ilości gazu w zakręcie mocno destabilizują jazdę.
  10. Świadome wykorzystanie dostępnych punktów odniesienia i przestrzeni w celu zwiększenia pewności siebie, powtarzalności i szybkości jazdy.